9/42020
Konya’da görme engellilerden maske desteği

Altınokta Körler Derneği Konya Şubesi görme engelli üyeler, yeni tip coronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadelede Türkiye genelinde 34 şubeye maske göndererek engelli arkadaşlarına destek oluyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Altınokta Körler Derneği Konya Şube Başkanı Mehmet Ali Şahin, buruk bir şekilde geçen  Ramazan ayının hayırlar getirmesini ve salgın belasından tez zamanda kurtuluşumuza vesile olmasını diledi.

Zorlu bir süreçten geçildiğini kaydeden Şahin, dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı görme engelliler olarak bu zorlu süreçte üzerlerine düşen görevi yerine getirerek maske üretimine girdiklerini ve bu maskeleri Türkiye genelinde Altınokta Körler Derneği’nin 34 şubesine gönderdiklerini ifade etti.

 

Maske üretimine destek vererek görme engelliler arasında dayanışma sergilediklerini kaydeden Mehmet Ali Şahin, “El emeği yüzlerce maskeyi 34 şubenin her birine 100 er adet olarak paketledik ve adreslerine posta yoluyla ulaştırarak onların yanında olduğumuzu hissettirmek istedik” diyerek maske üretimine destek veren üyelerine bu süreçte verdikleri emekten dolayı teşekkür etti.