9/42020
Altınokta Körler Derneği'nden kan kampanyasına destek

Kızılay tarafından pandemi sürecinde başlatılan kan bağışı kampanyasına en anlamlı destek, Altınokta Körler Derneği Konya Şubesi’nden geldi.

Pandemi süresince eksikliği büyük ölçüde hissedilen kan ihtiyacını karşılamak için yurt genelinde kampanyalar düzenleyen Kızılay’a bir destek de Altınokta Körler Derneği Konya Şubesi’nden geldi. Konya Şube Başkanı Mehmet Ali Şahin, “İnsanı yaşatan kan, canı kurtaran kan bağışı sloganıyla Kızılay Kan Merkezi ile birlikte ortaklaşa kampanya düzenleme kararı aldık" dedi.

Dernek üyeleri ve yakınlarının büyük destek verdiği kampanyaya ellerinden geldiğince destek olmaya çalıştıklarını ifade eden Şahin, "Elimizden geldiği kadar bir canın kurtulmasına vesile olabilmek için kanlarımızı bağışladık. Böylesine hayırlı bir hizmet yarışına katılmak hem biz görme engelli bireyleri, hem yakınlarını, hem Kızılay yetkililerini sevindirdi. Altınokta Körler Derneği olarak bundan sonra da toplumumuzun faydasına olan her türlü kampanyaya yürekten destek vermeye hazırız. Bu vesile ile bizlere kan bağışı konusunda destek olan tüm üyelerimize ve gönüllü yardım severlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kızılay Kan Merkezi yetkilileri ise görme engelli bireylerin büyük bir katılımla verdikleri destekten mutlu olduklarını belirterek, "Gözleri görmese de gönül gözleri ile her türlü hayır hizmetinde ön sırada bulunan başta Altınokta Körler Derneği Konya Şubesi üyelerine kan bağışlayarak bir canın kurtulmasına vesile olan herkese teşekkür ederiz” diye konuştu.